Dokładna replika hełmu z…
Dokładna replika hełmu z Sutton Hoo, VII wiek naszej ery. Najprawdopodobniej należał do króla Raedwalda. Historia całego odkrycia jest bardzo ciekawa i nie można było trafić lepiej, ponieważ patrzycie dosłownie na obrzędy pogrzebowe króla wczesnego średniowiecza. Odnośnie hełmu; dopiero niedawno w ogóle zauwazyłem, że brwi na hełmie to tak naprawdę śpiące dziki a zakrzywiona linia, to ich „brzuchy” podczas snu.
„Była to łódź (90 stóp długości, tj. 27,432 m), na której znajdował się ogromny skarb, znajdujący się obecnie w Muzeum Brytyjskim. Prawdopodobnie przeznaczone to było dla Raedwalda, ostatniego wielkiego króla Anglii Wschodniej (East Anglia) z rodu Waffina, zmarłego ok. 625 r. Ustalono to na podstawie analizy ornamentu na dwóch srebrnych łyżkach, która wykazała, że grób należał do króla, który ochrzcił się, ale później powrócił do pogaństwa (co też sam Raedwald uczynił) i znalezionych w sakwie 37 złotych monet merowińskich. W grobowcu nie odnaleziono ciała, prawdopodobnie król zginął na morzu”
#smoczautopia – Tag do obserwowania. Przegląd przedmiotów z różnych muzeów czasem z dłuższym komentarzem.
#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #gruparatowaniapoziomu #artefaktnadzis #militaria #archeologia #sztuka #anglia #myrmekochoria
Powered by WPeMatico